Categories: Blog

OBAMA’S TURKEY PARDON – A CORNY-COPIA OF DAD JOKES

A Corny-copia of bad jokes – President Obama’s 2016 Turkey Pardon

I’ve used this task every year since 2016 with my C1 and C2 students and year after year it’s proved to be immense fun. Obama’s final (2016) turkey pardon offers a cornucopia of Thanksgiving puns you can use to teach a few common idioms and Thanksgiving-related vocabulary.

How to go about it?

You’ll need a video of the pardon, available on this website, and this handout.

To start with, elicit turkey pardon and dad joke. With stronger groups you can first play the video, have students fish for the Thanksgiving puns and see who finds the most. Then students listen again and complete the gaps. With less advanced learners, start with the handout right away.

After students complete the gaps, check answers in open class. Then have them work in pairs or small groups and explain the puns. Monitor and guide as necessary.

Extension

Use this Quizlet set to consolidate and extend the vocabulary. You can play Quizlet Live to revise it in the following class.

If you’re looking for more holidays-related content, check out this Halloween lesson.

Agnieszka Kotarba

Nazywam się Agnieszka Kotarba. Jestem lektorką języka angielskiego z kilkunastoletnim doświadczeniem, metodykiem nauczania języków obcych, wykładowcą akademickim i twórcą marki Lingolution – angielski dla dorosłych. Lingolution stworzyłam z myślą o osobach dorosłych, którym nie odpowiada konwencjonalna oferta kursów w szkołach językowych, które oczekują zindywidualizowanego podejścia i szukają odpowiedzi na swoje specyficzne potrzeby związane z rozwojem językowym. W 2006 ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie ze specjalizacją nauczanie języka angielskiego jako obcego. Uczestniczyłam też w studiach podyplomowych z psychologii biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jestem trenerem CELTA-S. Uczę i szkolę nauczycieli nie tylko w Polsce, ale też w innych miejscach na świecie, takich jak Hiszpania czy Liban. Specjalizuję się pracy z osobami dorosłymi, również w wieku dojrzałym, uczeniu tzw. wiecznych początkujących i osób, które czują, że ich rozwój językowy stanął w martwym punkcie, przełamywaniu lęku przed porozumiewaniem się w języku obcym i pracy nad negatywnymi przekonaniami dotyczącymi zdolności językowych. Korzystam z nowoczesnych technologii, które wspomagają naukę i wpływają pozytywnie na motywację. Każde spotkanie jest intensywne i ukierunkowane na osiągnięcie celu.

Recent Posts

DZIEŃ MATKI – MATERIAŁY DLA SŁUCHACZY DOROSŁYCH

Materiały na Dzień Matki dla słuchaczy dorosłych Dzieckiem podobno jest się dopóty, dopóki żyje matka.…

4 lata ago

ROZGRZEWKI JĘZYKOWE (CHRISTMAS – DARMOWE MATERIAŁY)

Dlaczego rozgrzewki językowe ważne są nie tylko zimą Uwielbiam zaczynać zajęcia od rozgrzewki i (prawie)…

4 lata ago

TRUTH OR DARE: PASSIVE STRUCTURES

Truth or dare: passive structures Kalendarz Przekroju na 2021 twierdzi, że dzisiaj obchodzimy Dzień Wyznawania…

5 lat ago

APRIL FOOL’S DAY: KAWAŁY Z KRÓLICZĄ KITĄ

April Fool's Day: kawały z króliczą kitą Tak się w tym roku zdarzyło, że Wielkanoc…

5 lat ago

Jak przeklinać po angielsku – gotowa lekcja

Jak przeklinać po angielsku Takie zadania lubię najbardziej! Jedna z moich klientek indywidualnych koniecznie chce…

5 lat ago

JAK UCZYĆ SIĘ ANGIELSKIEGO NA FACEBOOKU?

Jak uczyć się angielskiego na Facebooku? Chodzisz regularnie na zajęcia i odrabiasz zadanie, a postępy…

5 lat ago