Jak przeklinać po angielsku – gotowa lekcja

Jak przeklinać po angielsku

Jak przeklinać po angielskuTakie zadania lubię najbardziej! Jedna z moich klientek indywidualnych koniecznie chce nauczyć się przeklinać po angielsku (nie wnikam w jej motywację ;)). Specjalnie dla niej przygotowałam lekcję, która może i wam się przyda.

Lekcja jest oczywiście przeznaczona dla dorosłych i to takich, którzy zażyczą sobie takich treści na zajęciach. Osobiście uważam, że przekleństwa to część języka jak każda inna, a może nawet tym ciekawsza, że stanowi tabu. Trzeba jednak pamiętać, że różne są potrzeby i wrażliwości. Nie ryzykowałabym zaskakiwania słuchaczy tymi materiałami. Zajęcia są odpowiednie dla osób na poziomie B2 lub wyżej.

 

Jak przeprowadzić lekcję

Ja zrobię to tak:

  1. Wprowadzenie (slajdy 2 i 3): Słuchacze próbują zgadnąć, jakim słowem można uzupełnić wszystkie 3 zdania (poprawna odpowiedź to ass, ale nie mówcie im tego na tym etapie). Następnie oglądają video i sprawdzają, czy ich odpowiedź jest poprawna.
  2. Ćwiczenie słownictwa z nagrania (slajd 4): Zadanie polega na uzupełnieniu zdań wyrażeniami, które pojawiły się w skeczu.
  3. Rozumienie ze słuchu (slajdy 5, 6, 7): Słuchacze próbują zdecydować, czy twierdzenia dotyczące słowa f*** są prawdziwe czy fałszywe. Następnie oglądają film i sprawdzają. Po odtworzeniu video rozmawiamy o tym, które zdania były prawdziwe, a które fałszywe – i dlaczego.
  4. Wprowadzenie słownictwa (slajdy 8 i 9): Słuchacze łączą przykładowe zdania z ich znaczeniem.
  5. Aktywizacja słownictwa (slajdy 10 i 11): Słuchacze losują sytuacje i reagują na nie tworząc odpowiednie zdania ze słowem f*** (mogą posłużyć się handoutem ze slajdu 9 jako wzorem).

Jak przeklinać po angielsku – materiały

Lekcję przygotowałam w aplikacji Nearpod. Znajdziesz ją tutaj. Sam handout z rozmaitymi użyciami słowa f*** oraz klucz znajdziesz tutaj.

Uzupełnieniem lekcji może być zestaw w Quizlecie „10 American English Expressions with Ass„, który znajdziesz tutaj.

 

 

Podziel się artykułem z innymi


Nazywam się Agnieszka Kotarba. Jestem lektorką języka angielskiego z kilkunastoletnim doświadczeniem, metodykiem nauczania języków obcych, wykładowcą akademickim i twórcą marki Lingolution – angielski dla dorosłych. Lingolution stworzyłam z myślą o osobach dorosłych, którym nie odpowiada konwencjonalna oferta kursów w szkołach językowych, które oczekują zindywidualizowanego podejścia i szukają odpowiedzi na swoje specyficzne potrzeby związane z rozwojem językowym. W 2006 ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie ze specjalizacją nauczanie języka angielskiego jako obcego. Uczestniczyłam też w studiach podyplomowych z psychologii biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jestem trenerem CELTA-S. Uczę i szkolę nauczycieli nie tylko w Polsce, ale też w innych miejscach na świecie, takich jak Hiszpania czy Liban. Specjalizuję się pracy z osobami dorosłymi, również w wieku dojrzałym, uczeniu tzw. wiecznych początkujących i osób, które czują, że ich rozwój językowy stanął w martwym punkcie, przełamywaniu lęku przed porozumiewaniem się w języku obcym i pracy nad negatywnymi przekonaniami dotyczącymi zdolności językowych. Korzystam z nowoczesnych technologii, które wspomagają naukę i wpływają pozytywnie na motywację. Każde spotkanie jest intensywne i ukierunkowane na osiągnięcie celu.