5 DARMOWYCH STRON DO NAUKI WŁASNEJ NA CZAS KWARANTANNY

Szkoły zamknięte, uczelnie zamknięte, nagle czasu wolnego zrobiło się jakby więcej… Dobrze byłoby odwrócić uwagę od niewesołych myśli. A może masz w domu nastolatki, którym też trzeba zorganizować zdalną naukę angielskiego? Oto pięć świetnych darmowych stron, które ci w tym pomogą.

BBC Learning English

Strona z taką masą materiałów, że starczy wam, nawet jeśli kwarantanna (odpukać) potrwa rok. Znajdziecie tutaj kursy na wszystkich poziomach zaawansowania, sekcje dotyczące gramatyki, słownictwa i wymowy, mini-lekcje na podstawie wiadomości ze świata, angielski do pracy, animowane historyjki dla dzieci, quizy oraz aplikację na telefon (w wersji na Androida i iOS).

VOA Learning English

Podstrona Voice of America przeznaczona dla uczących się angielskiego, stworzona oczywiście w standardzie amerykańskim. Znajdziecie na niej lekcje video od poziomu początkującego po zaawansowany, uporządkowane tematycznie. Na wyższych poziomach lekcje tworzone są na podstawie bieżących wydarzeń.

Voscreen

Super prosta w obsłudze strona do nauki gramatyki i słuchania ze zrozumieniem na podstawie krótkich autentycznych klipów video. Więcej na jej temat piszę tutaj. Trzeba założyć konto (ale gwarantuję, że warto). Można też pobrać aplikację na telefon.

Randall’s ESL Cyber Listening Lab

Bardzo rozbudowana stworzona przez pasjonata, który rozwija ją od kilkunastu lat. Znajdziecie tutaj imponujący zbiór nagrań autentycznych wraz z ćwiczeniami na kilku poziomach zaawansowania. Więcej o Randall’s ESL CLL i innych jego stronach piszę tutaj.

LyricsTraining

Coś dla muzykalnych – strona, na której możecie ćwiczyć słownictwo na podstawie popularnych piosenek. Wystarczy wyszukać interesujący nas utwór, wybrać poziom zaawansowania i jeden z dwóch trybów nauki: wybieranie lub wpisywanie brakujących słów. Wciąga! Więcej o LyricsTraining znajdziesz tutaj.

 

 

 

 

 

Podziel się artykułem z innymi


Nazywam się Agnieszka Kotarba. Jestem lektorką języka angielskiego z kilkunastoletnim doświadczeniem, metodykiem nauczania języków obcych, wykładowcą akademickim i twórcą marki Lingolution – angielski dla dorosłych. Lingolution stworzyłam z myślą o osobach dorosłych, którym nie odpowiada konwencjonalna oferta kursów w szkołach językowych, które oczekują zindywidualizowanego podejścia i szukają odpowiedzi na swoje specyficzne potrzeby związane z rozwojem językowym. W 2006 ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie ze specjalizacją nauczanie języka angielskiego jako obcego. Uczestniczyłam też w studiach podyplomowych z psychologii biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jestem trenerem CELTA-S. Uczę i szkolę nauczycieli nie tylko w Polsce, ale też w innych miejscach na świecie, takich jak Hiszpania czy Liban. Specjalizuję się pracy z osobami dorosłymi, również w wieku dojrzałym, uczeniu tzw. wiecznych początkujących i osób, które czują, że ich rozwój językowy stanął w martwym punkcie, przełamywaniu lęku przed porozumiewaniem się w języku obcym i pracy nad negatywnymi przekonaniami dotyczącymi zdolności językowych. Korzystam z nowoczesnych technologii, które wspomagają naukę i wpływają pozytywnie na motywację. Każde spotkanie jest intensywne i ukierunkowane na osiągnięcie celu.