5 APLIKACJI DO NAUKI ANGIELSKIEGO NA CZAS KWARANTANNY

Staliśmy się gatunkiem klikającym. Smatrfony praktycznie przyrosły nam do rąk. Skoro nie da się z tym wygrać, czemu nie przekuć tego w atut? Zamiast kilkać bezmyślnie, można klikać sensownie – na przykład w aplikacje do nauki angielskiego.

Poniżej znajdziesz pięć znakomitych darmowych/tanich aplikacji, o których prawdopodobnie nie słyszałeś. Dlaczego? Zostały stworzone przez instytucje medialne, kulturalne, edukacyjne lub wydawnictwa, dla których nie stanowią (głównego) źródła zarobku.

Słownictwo

Wordable – aplikacja stworzona niedawno przez twórców Cambridge Dictionaries, która działa jak serwis społecznościowy (można na przykład grać ze znajomymi). Pozwala nauczyć się 3000 najważniejszych słów i wykorzystuje algorytm, który ułatwia zapamiętywanie. Testuję ją ostatnio ze swoimi słuchaczami i widzę, że naprawdę wciąga.

Wordbit sprawia, że zanim odblokujemy telefon musimy przeczytać definicję nowego słowa, wraz z tłumaczeniem, wymową i przykładami użycia. Ile razy dziennie odblokowujesz ekran smartfona? No właśnie 😉 Aplikacja jest odpowiednia dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania (należy wybrać swój poziom w ustawieniach).

Gramatyka

British Council LearnEnglish Grammar App to bardzo rozbudowana aplikacja, odpowiednia dla uczących się na wszystkich poziomach zaawansowania. W końcu komu, jeśli nie Britsh Council, miałoby zależeć na tym, żeby ludzie jak najpoprawniej posługiwali się angielskim? Aplikacja ma też wersję amerykańską. Więcej aplikacji stworzonych przez British Council znajdziesz tutaj.

Słuchanie

Oxford English Listening, spokrewniona z English Dictionaries, zawiera nie tylko lekcje słuchania ze zrozumieniem, ale też wskazówki dotyczące gramatyki, pisowni i użycia. Lekcje zostały stworzone przez wykwalifikowanych nauczycieli angielskiego i nagrane przez profesjonalistów, dzięki czemu powstała aplikacja o bardzo wysokiej jakości.

Wymowa

Sounds to aplikacja wydawnictwa Macmillan dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoją wymowę. Aplikacja jest odpowiednia zarówno dla uczących się brytyjskiej, jak i amerykańskiej odmiany angielskiego. Wersja bezpłata zawiera interaktywną listę angielskich fonemów (dźwięków). Wersja płatna (niecałe 4 funty) zawiera m.in. listę 650 słów (kolejne listy można dokupić), ćwiczenia, quizy i definicje ze słownika Macmillana.

Polecam ci również 5 darmowych stron na czas kwarantanny.

 

Podziel się artykułem z innymi


Nazywam się Agnieszka Kotarba. Jestem lektorką języka angielskiego z kilkunastoletnim doświadczeniem, metodykiem nauczania języków obcych, wykładowcą akademickim i twórcą marki Lingolution – angielski dla dorosłych. Lingolution stworzyłam z myślą o osobach dorosłych, którym nie odpowiada konwencjonalna oferta kursów w szkołach językowych, które oczekują zindywidualizowanego podejścia i szukają odpowiedzi na swoje specyficzne potrzeby związane z rozwojem językowym. W 2006 ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie ze specjalizacją nauczanie języka angielskiego jako obcego. Uczestniczyłam też w studiach podyplomowych z psychologii biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jestem trenerem CELTA-S. Uczę i szkolę nauczycieli nie tylko w Polsce, ale też w innych miejscach na świecie, takich jak Hiszpania czy Liban. Specjalizuję się pracy z osobami dorosłymi, również w wieku dojrzałym, uczeniu tzw. wiecznych początkujących i osób, które czują, że ich rozwój językowy stanął w martwym punkcie, przełamywaniu lęku przed porozumiewaniem się w języku obcym i pracy nad negatywnymi przekonaniami dotyczącymi zdolności językowych. Korzystam z nowoczesnych technologii, które wspomagają naukę i wpływają pozytywnie na motywację. Każde spotkanie jest intensywne i ukierunkowane na osiągnięcie celu.